Od 1 lipca kasy fiskalne online. To już ostatni dzwonek na wniosek o przesunięcie terminu.

W dniu 1 lipca następne grupy przedsiębiorców będą zobowiązane do zainstalowania fiskalnych kas online. Mowa tutaj o fryzjerach, lekarzach, kosmetyczkach czy też o budowlańcach. Podatnicy, dla których kasy fiskalne są zbyt dużym wydatkiem, jak najbardziej mogą wnioskować o przesunięcie terminu zainstalowania kasy. Pospieszmy się jednak ze swoim wnioskiem.

Odroczenie terminu instalacji kasy fiskalnej

Wszystko na to wskazuje, że 1 lipca upłynie termin ostateczny instalacji kas fiskalnych online dla stomatologów, lekarzy, fryzjerów, kosmetyczek, przedsiębiorców prowadzących siłownie, prawników czy też budowlańców. Ministerstwo Finansów nie podjęło decyzję o przesunięciu terminu. Akt prawny, który reguluje zasady objęcia przedsiębiorców obowiązkiem stosowania fiskalnych kas online jest stosowne Rozporządzenie Ministra Finansów z 10 czerwca ubiegłego roku.

Przedsiębiorcy, którzy chcą wnioskować o przesunięcie terminu instalacji kasy fiskalnej powinni się śpieszyć. Możliwe jest wnioskowanie o odroczeniu terminu instalacji kasy, który nie upłynął jeszcze. Oznacza to nic innego jak to, że przedsiębiorcy, którzy rozpocząć powinni rejestrację swoich transakcji na fiskalnych kasach online od 1 lipca, mają szanse na złożenie wniosku do końca miesiąca czerwca.

Uzasadnienie wniosku o odroczenie instalacji kasy fiskalnej online

Wnioski o odroczeniu terminu instalacji składać należy we właściwym dla podatników urzędzie skarbowym. W myśl obowiązujących przepisów z prawa do odroczenia terminu zainstalowania kasy fiskalnej mogą skorzystać jedynie podatnicy, którzy w sytuacji podyktowanej bardzo ważnym interesem podatnika lub też interesem politycznym. Oznacza to nic innego jak to, że każdy wniosek złożony u danego naczelnika urzędu skarbowego powinien być uargumentowany i to szczegółowo. Może to być chociażby trudna sytuacja finansowa przedsiębiorcy, która chociażby mogła zostać spowodowana pandemią.